Volebním lídrem v Ústeckém kraji

Od Jaromír Drábek

TOP 09 jde do voleb s novým logem, představeni další lídři

Na dnešní tiskové konferenci zástupci TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí představili volební logo, se kterým povedou volební kampaň.

„Logo je v barvách národní trikolory, kterými chceme zdůraznit potřebu vlastenectví. TOP 09 tím zdůrazňuje, že pojmy jako vlastenectví, slušnost a hrdost na svoji zemi jsou nezbytnou výbavou aktivního občana, politika zejména,“ uvedl předseda přípravného výboru TOP 09 Karel Schwarzenberg. Dodal, že logo je úmyslně uvedeno ve světlejších barvách, neboť jsme přesvědčeni, že i v těžších časech dokážeme složité společenské výzvy zvládnout s úsměvem a vlídností.
Petr Gazdík poznamenal, že hnutí Starostů, které sdružuje 1400 nezávislých starostů v ČR, bere podporu kandidátce TOP 09 s veškerou vážností, a proto je tento fakt na logu explicitně uveden. „Věřím, že číslovka 09 zůstane v politické historii jako vzpomínka na rok, kdy lidé ve volbách řekli ‚dost‘ konfrontačnímu stylu politiky, který spíše připomíná válku klanů než demokratickou diskusi,“ dodal Petr Gazdík.

Přestavitelé obou subjektů informovali o jménech, která byla schválena do čela kandidátek v dalších čtyřech krajích. V Plzeňském kraji stane v čele kandidátky Jaroslav Lobkowicz, podnikatel v zemědělství a potravinářství. V Libereckém kraji pak Václav Horáček, starosta Železného Brodu. Moravskoslezskou kandidátku povede starosta Čeladné Pavol Lukša a lídrem ústecké kandidátky bude předseda Mezinárodní obchodní komory a bývalý prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek. Ten vystoupil na tiskové konferenci s krátkým zdůrazněním svých priorit pro Ústecký kraj. „Jedná se o region, který byl nejvíce postižen bezhlavou a vůči životnímu prostředí necitlivou industrializací v době komunismu. Vyžaduje zvýšenou pozornost a solidaritu ostatních regionů. Nadějí pro něj je tvořivost malého a středního podnikatelského stavu. Rád bych pomohl zmobilizovat jeho potenciál, který dokáže kreativně vytvářet pracovní místa a tím řešit jeden z nejtíživějších problému kraje, kterým je nezaměstnanost,“ uvedl Jaromír Drábek.

Za přípravný výbor TOP 09
Miroslav Kalousek

Aktuální dění
Design based on Blue Taste Theme created by Jabox